Elementy prefabrykowane

Elementy prefabrykowane to wstępnie wykonane komponenty z betonu, drewna lub stali, które można wykorzystać bez dalszej obróbki.

Przy budowie budynków komercyjnych, zwłaszcza w halach przemysłowych i budynkach biurowych, powszechne jest stosowanie elementów prefabrykowanych. W budownictwie mieszkaniowym betonowe elementy prefabrykowane są również wykorzystywane do budowy całych bloków.

Prefabrykacja zapewnia wyższą jakość, ponieważ poszczególne elementy są montowane w kontrolowanych warunkach w fabryce, a nie na wolnym powietrzu. Niezależnie od tego, czy jest to wysuwana naczepa niskopodwoziowa, czy naczepa platformowa, z naczepą samozaładowczą lub kombinacja naczepy z osią podążającą: rozwiązania samochodowe Faymonville przekonują pod względem użyteczności i wydajności podczas transportu takich elementów prefabrykowanych i długich materiałów.

Naczepa samozaładowcza i jej cechy szczególne

Specjalistą do transportu betonowych elementów prefabrykowanych jest naczepa samozaładowcza Faymonville. Pojazd specjalny o nazwie PrefaMAX wyróżnia się między innymi dzięki możliwości teleskopowania, hydraulicznej blokadzie platformy, certyfikowanemu systemowi zabezpieczenia ładunku, dużemu bezpieczeństwu ładunku i niskiej masie własnej.

Elementy prefabrykowane wykonane z drewna, stali lub betonu można również optymalnie transportować za pomocą naczepy niskopodwoziowej MultiMAX. Szczególnie obszerne i wszechstronne są jej różne systemy osi, od osi wahadłowej, po oś ze sterowaniem wymuszonym, oś podążającą aż do niezależnego zawieszenia kół.

Możliwości dla najdłuższych ładunków

Dzięki wielokrotnie teleskopowej platformie ładunkowej naczepa platformowa Faymonville przekonuje szczególnie w transporcie bardzo długich ładunków. Sprawdzone sterowanie obrotowe TeleMAX zapewnia wysoką zwrotność i krótkie okresy konserwacji. Gdy potrzebny jest wyjątkowo niski obszar załadunku, sterowanie Ackermanna w naczepie platformowej będzie idealnym wariantem. Natomiast niezwykłą kompensację osi na nierównym podłożu gwarantują hydrauliczne osie wahadłowe.

Kolejny wariant transportu elementów prefabrykowanych definiuje się dzięki wózkowi dolly. Naczepa samosterowna FlexMAX sprawdza się dzięki regulowanemu układowi kierowniczemu, szczególnie podczas transportu długich materiałów samonośnych.