Rolnictwo

Różnorodność zadań rolniczych znajduje odzwierciedlenie w różnych urządzeniach do gospodarowania.

Celem rolnictwa jest wytwarzanie produktów roślinnych lub zwierzęcych na gruntach zagospodarowanych w tym celu. Do uprawy roli i hodowli zwierząt pola są obrabiane za pomocą ciężkiego sprzętu.

Seria naczep niskopodwoziowych typu MegaMAX nadaje się do transportu opryskiwaczy, pras belujących, kombajnów buraczanych i ciągników rolniczych. W celu prostego procesu ładowania można odłączyć wysięgnik, a maszyny wjeżdżają od przodu na naczepę niskopodwoziową.

Naczepa niskopodwoziowa dla wysokich maszyn rolniczych

Nowością jest 2-osiowa naczepa niskopodwoziowa z hydraulicznie poszerzoną przestrzenią ładunkową. W postaci złożonej szerokość tej naczepy wynosi 1600 mm, możliwe jest jej płynne poszerzanie do 3650 mm. W szerokości ładunkowej zapewnia to maksymalną elastyczność, na przykład do przyjmowania kombajnów zbożowych z napędem łańcuchowym bez jego demontażu. 2-osiowa naczepa niskopodwoziowa dysponuje poza tym uchwytami na belki poszerzające pomiędzy wspornikami zewnętrznymi. W ten sposób powstaje powierzchnia załadunkowa na stopę podporową przyczep samozaładowczych lub cystern na gnojówkę.

Uderzająca zdolność adaptacji charakteryzuje MegaMAX również przy wyborze układu kierowniczego. W ten sposób tylne podwozie można wyposażyć w sterowanie Ackermanna lub niezależne zawieszenie kół. Hydrauliczne osie wahadłowe są idealnym rozwiązaniem do łatwego pokonywania nierówności na uliczkach, polach i dojazdach.

Wszechstronny na drodze między polem a gospodarstwem

Za pomocą naczep niskopodwoziowych można również transportować kombajny zbożowe, silosokombajny, holowniki, silosy i cysterny na gnojówkę.. Hydrauliczne rampy podwójne lub rampy pojedyncze ułatwiają załadunek i rozładunek maszyn rolniczych na naczepy niskopodwoziowe. Stały wysięgnik rozszerza przestrzeń ładunkową, a przegubowy wysięgnik hydrauliczny umożliwia lepsze równoważenie obciążenia. Zintegrowane zagłębienia na kołach zapasowych w naczepie niskopodwoziowej zmniejszają całkowitą wysokość przejścia przez niskie mosty i przejścia podziemne.


Historie sukcesu