Bladelifter

Noży o nazwie BladeMAX typu Blade-lifter.

650 mT nośności pozwalają na bezpieczny i efektywny transport najnowszych, największych łopat do elektrowni wiatrowych, nawet przez obszary zalesione i zabudowane, wąskie ulice lub w krajobrazie górskim.

Elastyczne funkcjonowanie

Adaptery, zamontowane na pojeździe samobieżnym lub pomiędzy liniami osi o budowie modułowej pozwalają na montaż łopat wirnika o kącie prawie do 90°, wychyleniu i obrocie o 360° wokół własnej osi. Opcjonalnie możliwa jest integracja trzeciej, pionowej osi obrotowej, umożliwiającej dodatkowo boczny kąt nachylania o 20°. Jest to opcja, często wybierana do zabudowy w obszarach ciasno zabudowanych.

Opatentowana kinematyka wychylenia BladeMAX to rozwiązanie niepowtarzalne. Dzięki temu niezwykle przemyślanemu urządzeniu podnoszącemu pozycja środka ciężkości zachowuje się znacznie stabilniej niż w przypadku konwencjonalnych urządzeń, w których łopata porusza się z pozycji pionowej i poziomej. Ponadto taka procedura skutkuje zachowaniem niskiej wysokości całkowitej konstrukcji.

Stabilna konstrukcja, bezpieczna obsługa

Również opatentowany system kontroli stabilności gwarantuje większą stabilność podczas obsługi. Odbywa się gromadzenie danych z różnych czujników, przesył do zespołu sterującego i przetwarzanie przez niego. Wszelkie informacje istotne dla bezpieczeństwa podlegają ciągłemu monitorowaniu. Obsługa otrzymuje sygnał w przypadku zbliżania się wartości do poziomu krytycznego. Pole działania jest jednak znacznie większe niż w systemach znanych dotychczas.

Współdziałanie systemu elektronicznego, hydraulicznego i wizualizacji podwyższa bezpieczeństwo podczas przemieszczenia środka ciężkości podczas poruszania skrzydła. W ten sposób BladeMAX rezygnuje z dodatku przeciwciężarów o masie kilku ton.

Opracowanie pojazdu typu Blade-lifter rzuca grupę Faymonville w nowy wymiar transportu łopat.

Bladelifter - Technologie
Bladelifter - Technologie
Bladelifter - Technologie
Share onLinkedIn