Wizyta na wybrzeżu z 90 tonami na naczepie niskopodwoziowej VarioMAX Plus

W zasięgu wzroku od morza, pośrodku skrzyżowania, maszyna wiertnicza i palownica manewrują pośrodku węzła drogowego.

Tym razem droga do piekarni na rogu to przygoda dla przyjezdnych i mieszkańców.

Długi wysięgnik wznosi się wysoko aż do frontów domu. Z milimetrową precyzją maszyna jest kierowana na plac budowy oddalony o 100 metrów. Tutaj jest używana do budowy nowego kompleksu domów. To koniec 20-kilometrowej podróży na naczepie niskopodwoziowej Faymonville.

Oś Joker zapewnia prawdziwą wartość dodaną

„Dokładnie przeanalizowaliśmy całą trasę z wyprzedzeniem” – wyjaśnia Serge Martlé, dyrektor zarządzający firmy transportowej o tej samej nazwie Martlé Exceptional Moving & Lifting, mówiąc, że planowanie wymagało uwzględnienia wielu szczegółowych prac. „W Knokke musieliśmy usunąć znaki i położyć płyty przejazdowe. Wydano również zakaz parkowania, który na szczęście był przestrzegany”. W strefie przemysłowej, w Brugii, niewiele wcześniej rozpoczęto łączenie ciągnika 8x4 z naczepą niskopodwoziową 3+5 typu Faymonville VarioMAX Plus.

Martlé wyciąga przy tym swojego Jokera! 1-osiowy wózek jest zintegrowany z naczepą niskopodwoziową. „Elastyczne dostosowanie pojazdu do rozkładu obciążenia osi i środka ciężkości ładunku jest prawdziwą zaletą VarioMAX Plus” – mówi Serge Martlé, uważając, że jest dobrze wyposażony na przyszłość dzięki temu rozwiązaniu pojazdu od Faymonville. „Maszyny, które transportujemy są coraz cięższe. Jednocześnie wymogi dotyczące specjalnych zezwoleń i wyboru tras stają się coraz bardziej rygorystyczne. VarioMAX Plus dotrzymuje kroku temu procesowi”.

Przygotowani na nowe ustawodawstwo

W Belgii poddano sprawdzeniu ustawodawstwo dotyczące transportu ciężkiego i specjalnego. Dzięki dwóm kombinacjom naczep niskopodwoziowych VarioMAX Plus Serge Martlé z rozluźnieniem śledzi dyskusje. „Dzięki naczepom niskopodwoziowym Faymonville jesteśmy już przygotowani na wszelkie nowe porządki. Maksymalny dopuszczalny nacisk na oś jest już ograniczony na niektórych mostach. Spodziewamy się, że w przyszłości w Belgii nie będzie można jeździć z 13 tonami na oś. Uważamy, że 12 ton będzie nowym maksymalnym dopuszczalnym naciskiem na oś.

W międzyczasie załoga Martlé może z satysfakcją przebić się przez Knokke. Urządzenie wiertnicze Liebherr typu LRB355 toczy się na miejsce budowy na podwoziu gąsienicowym. Równolegle z VarioMAX Plus, pracownicy ponownie łączą przednie podwozie z naczepą niskopodwoziową. Serge Martlé i jego zespół sprzątają okolicę. Tego ranka nie przyjechali przecież do Knokke na wakacje!

Wizyta na wybrzeżu z 90 tonami na naczepie niskopodwoziowej VarioMAX Plus
Martlé wyciąga przy tym swojego Jokera! 1-osiowy wózek jest zintegrowany z naczepą niskopodwoziową.
W strefie przemysłowej, w Brugii, niewiele wcześniej rozpoczęto łączenie ciągnika 8x4 z naczepą niskopodwoziową 3+5 typu Faymonville VarioMAX Plus.
W Belgii poddano sprawdzeniu ustawodawstwo dotyczące transportu ciężkiego i specjalnego. Dzięki dwóm kombinacjom naczep niskopodwoziowych VarioMAX Plus Serge Martlé z rozluźnieniem śledzi dyskusje.
Tutaj jest używana do budowy nowego kompleksu domów. To koniec 20-kilometrowej podróży na naczepie niskopodwoziowej Faymonville.
Urządzenie wiertnicze Liebherr typu LRB355 toczy się na miejsce budowy na podwoziu gąsienicowym.
Równolegle z VarioMAX Plus, pracownicy ponownie łączą przednie podwozie z naczepą niskopodwoziową.
Share onWhatsAppLinkedIn