Podwójne wyzwanie w Ghanie

Również specjalistom nie jest łatwo poradzić sobie z niektórymi zadaniami transportowymi.

Ale rezultatem dobrej współpracy wielu osób często jest doskonałe rozwiązanie problemu.

„Gdy otrzymałem zapytanie o transporcie dużego segmentu rury w pozycji poziomej, potraktowałem je - ostrożnie mówiąc - sceptycznie” - mówi Peter Everett o swojej pierwszej opinii o projekcie, który nawet dla niego okazał się być niecodzienny. Everett jest dyrektorem zarządzającym ghańskiego przedsiębiorstwa Monpe Ventures, znanego również poza granicami ze spektakularnych transportów.

Pomoc podczas poszukiwania rozwiązań

Jednak podczas tego nietypowego zadania nawiązał kontakt z zespołem inżynierów Faymonville w celu wspólnego wypracowania rozwiązań technicznych. Projekt obejmował dwa poważne wyzwania: masę oraz wymiary niezwykłego ładunku.

16 linii osi ModulMAX zbudowano jako poczwórną konfigurację. W ten sposób możliwe było przetransportowanie ładunku o średnicy 8 m, wysokości 16 m i masie 125 t”, wyjaśnia doradca ds. dystrybucji Julian Thelen, pozostający od lat w ścisłym kontakcie z Monpe. „Poza tym klient dołożył 44 t przeciwciężaru, w celu przeniesienia środka ciężkości w dół ładunku.”

Bezpieczeństwo na trudnym odcinku

W tej kombinacji przeprowadzono segment rury ponad trzykilometrowym odcinkiem do nabrzeża. Peter Everett: „na tym odcinku występowały nierówności i koleiny. Zespół pojazdów zachowywał się jednak stabilnie i nawet nasz klient końcowy okazał się być zadowolony.” U celu podróży na kołach pracownicy przenieśli ładunek na statek.  Droga morska prowadziła dalej, na pola gazowe u wybrzeża Ghany.

Właściciel firmy Monpe, Peter Everett, podkreśla długoletnie powiązania z Faymonville. Jego doskonała opinia o jakości producenta pojazdów w pełni potwierdza się podczas realizacji tego projektu. „Cenimy Faymonville za współpracę pełną zaufania, połączoną z najwyższą jakością produktu. Oferta obejmuje znacznie więcej niż tylko zakup pojazdu. Każdy dział firmy oferuje prawdziwe wsparcie. Czuje się częścią rodziny.”

Pojazdy modułowe ModulMAX można łączyć nie tylko ze sobą (na długości i szerokości), ale również z wieloma urządzeniami i maszynami transportowymi.
Zespół Monpe Ventures (z brzegu po prawej właściciel Peter Everett) otrzymał wyczerpujące szkolenie przed rozpoczęciem projektu, które prowadził instruktor Faymonville Jef (z lewej).
Share onWhatsAppLinkedIn