Faymonville CombiMAX umożliwia wykonanie historycznego ruchu w Mozambiku

Inżynieria morska odgrywa kluczową rolę w branży ciężkiego transportu.

W ramach przymorskiego projektu w Afryce Południowej, kombinacje pojazdu modułowego CombiMAX pełnią ważną rolę w zakresie transportu materiałów ważących wiele ton.

W ramach projektu gazowniczego do Mozambiku zaczęły być dostarczane duże komponenty tego projektu, częściowo przechowuje się je w Maputo, w południowej części kraju. Drogą morską dostarczane jest 12 km łańcuchów oraz ponad 60 zwojów kabli. Podczas gdy zwoje o wysokości ponad 5 metrów ważą 65 ton, pojedyncze łańcuchy wraz z ich stalowymi koszami mogą ważyć do 150 ton.

Aby przetransportować je z portu do miejsca składowania, zespół z Transportes Lalgy wykorzystuje łącznie 18 linii modułów osiowych typu Faymonville CombiMAX, które zostały skonfigurowane do użycia z 2 naczepami po 8 i 10 osi, każda z łabędzią szyją.

Modularny CombiMAX otwiera nowe możliwości

Dyrektor generalny Aly Lalgy twierdzi, że miał szczęście, nabywając swój pierwszy pojazd modułowy 3 lata temu. „Ten zakup otworzył przed naszą firmą kolejne możliwości w zakresie ciężkiego transportu. Jakość i niezawodność naczep Faymonville oraz kompleksowe szkolenie to decydujące czynniki dla pomyślnego przeprowadzenia tego, jak i wielu innych projektów w Maputo”.

Przez kilka lat Lalgy pracował z konfiguracją 7-osiową CombiMAX, do której ostatnio dołączono kolejne 11 linii modułów osiowych wraz z licznymi akcesoriami. Sprzęt do wydobywania oraz budowy na naczepie do transportu koparki, ruchome żurawie lub dobra przemysłowe na niskopodwoziowej naczepie do transportu statków lub bardzo długie elementy przy wykorzystaniu teleskopowego dźwigara środkowego: specjaliści z Mozambiku mogą teraz korzystać z 3 różnych kombinacji jednocześnie, co znacznie rozszerza zakres ich rozwiązań w zakresie transportu. Dzięki temu nowemu rozszerzeniu, objęli czołową pozycję w regionie w dziedzinie różnego rodzaju zadań ciężkiego transportu.

Profesjonalizm i wsparcie Faymonville

W przypadku ostatniego zadania w Maputo pracowali razem z Bolloré Transport & Logistics oraz ich Kierownikiem projektu ds. ropy oraz gazu (O&G project manager), Michaelem De Abreu. On także ma pozytywne doświadczenia ze sprzętem Faymonville: „Miałem już szansę w przeszłości skorzystać z profesjonalizmu i wsparcia Faymonville w przypadku dużego projektu w zakresie energii wiatrowej w Afryce Wschodniej. Projekt wymagał użycia wielu naczep platform TeleMAX”. Dziś Michael De Abreu z zadowoleniem potwierdza swoją opinię w Mozambiku. „Byłem bardzo zadowolony, gdy dowiedziałem się od naszego wieloletniego partnera Lalgy, że korzystają ze sprzętu Faymonville do naszych działań w zakresie cumowania w Maputo oraz że ponownie mogłem doświadczyć wsparcia Faymonville podczas przygotowania tych działań”.

Zadanie w Maputo było wymagające, ale Lalgy oraz Bolloré Transport & Logistics mogli polegać na najnowocześniejszym sprzęcie oraz kompetentnym partnerze biznesowym. Michael De Abreu podkreśla: „Szczególnie chciałem zwrócić uwagę na wsparcie ze strony Faymonville podczas całego okresu operacji ze statkiem, co przełożyło się na udany transport pierwszych łańcuchów cumowniczych w historii Mozambiku”.

W ramach przymorskiego projektu w Afryce Południowej, kombinacje pojazdu modułowego CombiMAX pełnią ważną rolę w zakresie transportu materiałów ważących wiele ton.
W ramach projektu gazowniczego do Mozambiku zaczęły być dostarczane duże komponenty tego projektu, częściowo przechowuje się je w Maputo, w południowej części kraju.
Drogą morską dostarczane jest 12 km łańcuchów oraz ponad 60 zwojów kabli.
Podczas gdy zwoje o wysokości ponad 5 metrów ważą 65 ton, pojedyncze łańcuchy wraz z ich stalowymi koszami mogą ważyć do 150 ton.
Przez kilka lat Lalgy pracował z konfiguracją 7-osiową CombiMAX, do której ostatnio dołączono kolejne 11 linii modułów osiowych wraz z licznymi akcesoriami.
Share onWhatsAppLinkedIn