Sukces mówi sam za siebie

Niemiecka grupa Kurz z Friolzheim w Badenii-Wirtembergii od chwili założenia w roku 1962 konsekwentnie rozszerza ofertę w zakresie transportu ciężkiego.

Rozwój spowodował rozbudowę zasobu naczep, podczas ich wyboru skupiono się na jednym oferencie: Faymonville.

Rada zakładu dosyć jednoznacznie precyzuje poglądy na temat producenta pojazdów: „Długa żywotność, niezawodność, doskonałe wykonawstwo i trwała wartość. Dla nas jako firmy Kurz nie ma obecnie żadnej alternatywy w zakresie transportu ciężkiego!” W prospekcie przedsiębiorstwa oznacza to dodatkowo, oprócz informacji i współpracy z Faymonville adnotację: „Tym produktom możemy ufać w 100%.”

Pochwała, bazująca na pozytywnych doświadczenia w zawodowej codzienności. Grupa Kurz dysponuje wyposażeniem, dostosowanym do potrzeb transportu kruszarek i systemów sitowych oraz rożnych maszyn budowlanych.

Lekkie i niezwykle stabilne

Zakład dysponuje również dwoma produktami z serii MultiMAX Plus: posiada 1+2 osiowe naczepy niskopodwoziowe z zagłębieniami na koła i muldą poszerzaną, ze sterowaniem ciernym. „Masa własna 9900 kg powoduje, że pojazd jest bardzo lekki, a mimo tego ekstremalnie stabilny. Pojazd ten służy do transportu dużych walców drogowych z posypywarkami, podajnikami lub dużych koparek gąsienicowych” - Michel Kurz za zaletę uznaje również długość powierzchni załadunkowej pojazdu: 9400 mm z opcją teleskopowego wydłużenia o 2400 mm.

Za wysoce uniwersalną uznaje flotę trzech 1+3-osiowych naczep niskopodwoziowych MultiMAX, za pomocą których pracownicy firmy Kurz transportują różne koparki i urządzenia produkcyjne o masie do 43,5 t. Pod koniec zeszłego roku doszła jeszcze naczepa niskopodwoziowa 3+5 VarioMAX. Decyzja, której podjęcie dla Michela Kurza nie było trudne. „Właśnie oba modele poprzednie sprawdziły się dzięki trwałości. Teraz potrzebujemy naczepę niskopodwoziową z funkcją teleskopowego wydłużania do transportu dużych kruszarek i ładowarek. Nasze 5-osiowe ciągniki są w stanie osiągnąć jeszcze większe obciążenie użytkowe przy wykorzystaniu nowych naczep typu łabędzia szyja.”

Zwrotność podczas przejazdów przez miasto

Początek roku przyniósł nowość technologiczną: 5-osiową naczepę niskopodwoziową MultiMAX. Pojazd dysponuje niską osią wahadłową PA-X. Dyrektor Michel Kurz zauważa nowe możliwości. „W miastach, z możliwością skrętu do 60° jesteśmy o wiele bardziej zwrotni niż klasyczne typy naczep. Jeżeli pozwoli na to wysokość maszyny, możemy załadować nawet duże koparki i systemy wiertnicze o masie do 62 t.”

W każdy przypadku Michel Kurz czuje się dobrze traktowany przez Faymonville. „Cenię sobie fachowe doradztwo oraz szybkość reakcji- od rozmowy po zaopatrzenie w części zamienne.”

Sukces mówi sam za siebie - Historie sukcesu
Sukces mówi sam za siebie - Historie sukcesu
Sukces mówi sam za siebie - Historie sukcesu
Sukces mówi sam za siebie - Historie sukcesu
Sukces mówi sam za siebie - Historie sukcesu
Share onWhatsAppLinkedIn