Nowość! Adapter do transportu turbin wiatrowych z systemem swobodnego obracania

Adapter do transportu turbin na naczepie samosterującej 4+7 wypełnia ostatnią lukę w asortymencie firmy Faymonville.

Z przodu pojazd opiera się na amortyzowanym pneumatycznie 4-osiowym wózku Dolly, do wyboru z ogumieniem 17,5“ lub 22,5“, który może być przystosowany do ciągników siodłowych 6x4 i 8x4 lub 8x4 i 10x4.

„Po raz pierwszy w takich misjach mogą być wykorzystywane również maszyny 10x4. Różne warianty podstawowe, jak również opcje ogumienia sprawiają, że koncepcja jest niezwykle interesująca dla użytkownika”, mówi odpowiedzialny za produkt Rainer Noe, wyjaśniając elastyczne podejście.

Do wież z kołnierzem wewnętrznym lub zewnętrznym

Oba zainstalowane adaptery wieży umożliwiają podłączenie do segmentów wieży w zamocowaniu 3-punktowym lub 4-punktowym bez dodatkowej ramy. W podstawowej wersji wyposażenia elementy konstrukcyjne opracowane zostały dla średnicy wewnętrznej wynoszącej od 2650 do 5400 milimetrów.

„A jeśli konieczne jest przemieszczenie jeszcze większych segmentów wieży, dostępne jest rozszerzenie do średnicy wewnętrznej wynoszącej 6300 milimetrów”, Rainer Noe podaje rozwiązanie dla ewentualnych wersji XXL.

Oba adaptery zostały zaprojektowane z maksymalną elastycznością, ponieważ umożliwiają zamocowanie również segmentów z kołnierzem zewnętrznym. System ten umożliwia nawet transport różnych gondoli. Skok pionowy wynoszący 1600 milimetrów pozwala na pokonywanie wysokich przeszkód na drodze, jak ronda, barierki ochronne lub elementy wyznaczające przebieg drogi.

Priorytetem jest maksymalne bezpieczeństwo eksploatacyjne

7-osiowy wózek Dolly wyznacza nowe standardy w zakresie bezpieczeństwa jazdy. „Jesteśmy jedynym dostawcą, który wykorzystuje podparcie hydrauliczne. Zasada ta umożliwia podnoszenie lub opuszczanie wózka Dolly z jednej strony w celu znacznej poprawy stabilności konwoju w czasie pokonywania krytycznych przejazdów”, tak Rainer Noe opisuje zastosowaną technologię.

„Układ kierowniczy wyposażony jest w cztery siłowniki do kierowania z przodu i cztery do kierowania z tyłu. W celu dalszej optymalizacji aspektu bezpieczeństwa szerokość pojazdu została określona na 2750 milimetrów”. Hydrauliczne i mechaniczne systemy bezpieczeństwa zapobiegają niezamierzonemu opuszczeniu lub wsunięciu adaptera. Ogólna obsługa jest intuicyjna i prosta.

Dzięki standardowym pilotom zdalnego sterowania podczas obsługi adaptera użytkownik zawsze znajduje się w bezpiecznym obszarze i ma doskonały widok poglądowy podczas załadunku i rozładunku.

Wszystko dla wykorzystania energii wiatru

Projekty związane z energią wiatrową obejmują transport segmentów wież, piast, gondoli i łopat wirnika.

Dzięki teleskopowym naczepom niskopodwoziowym, wszechstronnym wariantom z obniżoną platformą, naczepom teleskopowym XXL oraz modułom do dużych obciążeń i pojazdom samobieżnym Grupy Faymonville wszystkie elementy konstrukcyjne farmy wiatrowej przemieszczane są w sposób efektywny czasowo i kosztowo.

Uzupełnienie stanowi oferta osprzętu specjalnego, takiego jak adapter do przewozu łopat wirnika „na ostatniej mili” lub mocne adaptery do transportu turbin wiatrowych.

Data publikacji: 02/2024

Nowość! Adapter do transportu turbin wiatrowych z systemem swobodnego obracania
Nowość! Adapter do transportu turbin wiatrowych z systemem swobodnego obracania
Share onWhatsAppLinkedIn