Bezpieczne działanie liny drucianej

Szwajcarska firma rodzinna Wipfli należy do najbardziej znanych ekspertów w transporcie ciężkich bębnów z linami stalowymi.

Wraz z zaawansowaną budową modułową CombiMAX specjaliści mają do dyspozycji konieczną elastyczność transportową.

Droga prowadzi ekspertów od dużych ciężarów tym razem do firmy Fatzer. Tutaj przygotowanych jest ogółem pięć bębnów. Fabryka lin wytwarza z precyzyjnego drutu stalowego o wysokiej wytrzymałości liny o średnicy do 135 milimetrów. Tym razem Wipfli realizuje transport 5 bobin o wadze jednostkowej 105 ton. Każdy element ma średnicę 3,90 metrów i szerokość 3,20 metrów.

Cel końcowy: Czeczenia

„Nasze zadanie obejmuje transport z Romanshorn do Bazylei, Auhafen. Stamtąd bębny zostaną przetransportowane Renem do Rotterdamu”, tak Peter Wipfli Jun. komentuje wytyczne projektowe. Jego zespół montuje w tym celu Faymonville CombiMAX jako układ 4+7, między którymi zintegrowany jest mostek koparki.

Z ciągnikiem siodłowym 10x4 z przodu i wspomagającym pojazdem pchającym 6x4 z tyłu ten zespół przejechał przez Szwajcarię. Masa całkowita zestawu wynosi 186 ton w podziale na długość całkowitą 42 metry. Peter Wipfli jr opisuje cel końcowy ładunku: „Na bębnach znajdują się liny stalowe, które zostaną zamontowane w Czeczenii w obszarze narciarskim Veduchi w nowej kolejce linowej.”

Lekkie i modułowe

Następne zadanie dla Szwajcarów nie kazało na siebie długo czekać. Dla dyrektora zakładu Petera Wipfli Jun. rozwiązanie z Faymonville jest właściwym wyborem dla udanej przyszłości firmy. Także i ze względu na fakt, że Wipfli ma przejrzystą strukturę. „Jako małe przedsiębiorstwo musimy zawsze idealnie dopasowywać się do ładunku. Możliwe jest to dla nas tylko z pojazdem modułowym, jak CombiMAX. CombiMAX przekonuje do siebie wysokiej jakości wykończeniem, prostą obsługą i niewielką masą własną.”

Data publikacji: 03/2022

Bezpieczne działanie liny drucianej
Bezpieczne działanie liny drucianej
Bezpieczne działanie liny drucianej
Share onWhatsAppLinkedIn