Prangl transportuje łopatę elektrowni wiatrowej XXL wykorzystując do tego celu WingMAX

Trzy nowe naczepy teleskopowe są przewidziane do transportu łopat wirnika o długości do ponad 70 metrów.

Austriacka firma Prangl i Faymonville od lat ściśle współpracują w zakresie technologii pojazdów do transportu specjalnego i ciężkiego. Teraz obydwaj partnerzy intensywnie pracują nad kolejnym przyszłościowym projektem: Trzy nowe naczepy teleskopowe WingMAX są obecnie wykorzystywane do transportu łopat elektrowni wiatrowych XXL.

Prangl postrzega siebie jako dostawcę kompleksowych usług w zakresie emisji energii wiatrowej. Wynika to z faktu, że działalność tej firmy obejmuje cały zakres usług od transportu elementów turbin do ich montażu. Trzy nowe naczepy teleskopowe WingMAX są przewidziane do transportu łopat wirnika o długości do ponad 70 metrów na miejsce montażu z zachowaniem jakości i trwałości.

Maksymalna mobilność podczas transportu najdłuższych łopat

„Olbrzymi zakres skoku łabędziej szyi, najdłuższa dostępna powierzchnia ładunkowa w postaci 4-krotnego teleskopu oraz mocne osie wahadłowe 19,5" to zwycięska kombinacja i prawdziwy atut dla branży energetyki wiatrowej” - mówi przedstawiciel handlowy Faymonville Mario Balter, podsumowując zalety serii WingMAX. Wyposażenie techniczne ułatwia przenoszenie oraz montaż długich łopat elektrowni wiatrowych. „Przesuwny wspornik podtrzymujący konstrukcję, na której umieszczona jest łopata pozwala na skrócenie platformy teleskopowej nawet pod obciążeniem. Ta z pozoru mało znacząca funkcja stanowi istotne ułatwienie podczas pokonywania krętych odcinków drogi”. Po szczegółowym instruktażu, przeprowadzonym przez eksperta z Faymonville, zespół Prangl jest gotowy do działania.

Prangl GmbH jest działającą na arenie międzynarodowej firmą rodzinną z 16 lokalizacjami w sześciu krajach, zatrudniającą łącznie prawie 700 pracowników. Dzięki konsekwentnemu rozwojowi firma Prangl stała się wysoko wyspecjalizowanym przedsiębiorstwem działającym w całej Europie w branży transportowej, dźwigowej i logistycznej.  

Trzy nowe naczepy teleskopowe są przewidziane do transportu łopat wirnika o długości do ponad 70 metrów.
Prangl transportuje łopatę elektrowni wiatrowej XXL wykorzystując do tego celu WingMAX
Olbrzymi zakres skoku łabędziej szyi, najdłuższa dostępna powierzchnia ładunkowa w postaci 4-krotnego teleskopu oraz mocne osie wahadłowe 19,5" to zwycięska kombinacja.
Share onWhatsAppLinkedIn