Faymonville poszerza gamę MultiMAX Plus o nowe, mocne rozwiązanie: rampę Flip-Tail. W połączeniu z hydraulicznym pokładem podnoszonym została opracowana specjalnie do elastycznego transportu sprzętu podnoszącego. Nowy element naczepy niskopodwoziowej łączy kompaktowość z dodatkowymi powierzchniami ładunkowymi – idealny dla mobilnych podestów roboczych, podnośników i wózków widłowych.
„Dzięki nowej rampie Flip-Tail umożliwiamy naszym klientom znacznie bardziej wydajny, a przede wszystkim elastyczny transport sprzętu podnoszącego. Jest po prostu podwójnie mocna: albo jako rampa, albo jako powierzchnia ładunkowa” – wyjaśnia Rainer Noe, menedżer produktu w Faymonville. Hydraulicznie składany tył może być używany zarówno jako klasyczna rampa, jak i – w pozycji poziomej – oferować dodatkową powierzchnię ładunkową o długości 3 000 mm. Gdy nie jest potrzebna, można ją złożyć, skracając pojazd o 2 400 mm. Użytkownicy zyskują w ten sposób zwrotność – szczególnie cenną w wąskich strefach miejskich i na terenach zakładowych. Rampa Flip-Tail przekonuje także pod względem stabilności: jej nośność do 10 ton gwarantuje imponującą wytrzymałość.
Podwójna moc – jako powierzchnia ładunkowa lub rampa
Niewielki kąt najazdu wynoszący zaledwie dziewięć stopni zapewnia idealne warunki, nawet przy ograniczonym prześwicie. Pełnopowierzchniowa kratownica dodatkowo przyczynia się do znacznej redukcji masy i jest optymalna do wjazdu oraz zjazdu maszyn z pełnymi oponami gumowymi. Liczne punkty mocowania gwarantują bezpieczne zabezpieczenie maszyn podczas transportu.
Wszystkie funkcje hydrauliczne można wygodnie obsługiwać za pomocą pilota. Hydrauliczne wysuwanie rampy jest trójdzielne i może być w kilku prostych krokach dopasowane do szerokości rampy rozładunkowej – to kluczowa zaleta przy załadunku w halach, przy nabrzeżach czy u spedytorów bez dostępu na poziomie gruntu. Dzięki nowej rampie Flip-Tail Faymonville wyraźnie podkreśla efektywność, bezpieczeństwo i elastyczność w transporcie sprzętu podnoszącego.
MAKSYMALNA ELASTYCZNOŚĆ. WIĘCEJ POWIERZCHNI ŁADUNKOWEJ. KRÓTSZA DŁUGOŚĆ POJAZDU.
Publikacja: 09/2025