* * *

# Gdy wysokość ma kluczowe znaczenie, odpowiednim rozwiązaniem jest niskie urządzenie samojezdne ModulMAX SP-E

Operator sieci energetycznej 50Hertz posiada w Rostocku magazyn z podmorskimi kablami offshore.

W przypadku uszkodzenia morskiej linii przesyłowej energii elektrycznej niezbędna jest szybka dostawa na miejsce awarii. Firma Krebs Korrosionsschutz GmbH realizuje takie zadania za pomocą [8-rzędowego i elektronicznie sterowanego ModulMAX SP-E w trybie samojezdnym](/produkty/pojazd-modulowy/modulmax/).

Zadanie polega na przetransportowaniu jednego z takich **bębnów kablowych**, w którym kabel siłowy został nawinięty poziomo, z magazynu na pirsie i przekazaniu na statek za pomocą żurawia samojezdnego. Oprócz 36-osiowej floty [Cometto SPMT](https://www.cometto.com/modular-systems/spmt-self-propelled-modular-transporter/), Krebs ma teraz do realizacji tych zadań nowego asa w rękawie - jest to Faymonville ModulMAX SP-E o szerokości 3000 mm z 8-rzędowym ogumieniem.

W wariancie 6-osiowym samojezdny pojazd modułowy z **elektronicznym układem** kierowniczym jest optymalnym wyborem do realizacji tej misji, a to ze względu na zminimalizowaną wysokość prześwitu przy bramie hali. Stefan Krüger pewnie wyprowadza ModulMAX SP-E z pakietem mocy 372 kW przez bramę hali na najniższym biegu. „Wystarczy szerokość dłoni między ładunkiem a dolną krawędzią drzwi”, wyjaśnia z przymrużeniem oka na temat precyzyjnie wykonanej pracy.

### Unikalne rozwiązanie z dwoma silnikami

W rzeczywistości pakiet mocy jest przeznaczony do zasilania do 48 linii osi urządzenia samojezdnego ModulMAX SP-E. Dzięki 6-osiowemu podwoziu w tym transporcie jego możliwości wykorzystane są jedynie w części. Jednak dzięki unikalnemu rozwiązaniu z dwoma silnikami można w każdej chwili dostosować pakiet mocy do odpowiedniej sytuacji transportowej i kombinacji pojazdów. **Sprawdzona technologia firmy Cometto**, odpowiedzialnej za produkcję i serwisowanie samojezdnych transporterów modułowych w ramach grupy Faymonville.

Kierowca decyduje, czy pakiet mocy wymaga zasilania **przez jeden czy przez obydwa silniki wysokoprężne**. „Do transportu bębnów kablowych używamy silnika B i napędzamy transport mocą 186 kW” - wyjaśnia sposób postępowania kierownik operacyjny Jörg Neuhäusel. „Dzięki tej unikalnej technologii możemy zawsze mieć pewność, że zużywamy niewiele paliwa, a silnik pracuje w prawidłowym zakresie temperatur.”

### Technologia samobieżna dla projektów offshore

Dzięki elektronicznemu sterowaniu wielokierunkowemu i wyrównaniu osi 650 mm, 60-tonowy bęben kablowy o średnicy 6 metrów i wysokości 6,25 metra można łatwo przenieść do punktu załadunku przy żurawiu samojezdnym, który również należy do firmy **Krebs**. Po raz kolejny technologia transportowa grupy Faymonville z powodzeniem przyczynia się do rozwoju niemieckich morskich farm wiatrowych.

	        
[![Gdy wysokość ma kluczowe znaczenie, odpowiednim rozwiązaniem jest niskie urządzenie samojezdne ModulMAX SP-E](/thumbnails/100640-400-0-Max.jpg)](/files/100640.jpg "Gdy wysokość ma kluczowe znaczenie, odpowiednim rozwiązaniem jest niskie urządzenie samojezdne ModulMAX SP-E")

				
[![Firma Krebs Korrosionsschutz GmbH realizuje takie zadania za pomocą 8-rzędowego i elektronicznie sterowanego ModulMAX SP-E w trybie samojezdnym.](/thumbnails/100641-400-0-Max.jpg)](/files/100641.jpg "Firma Krebs Korrosionsschutz GmbH realizuje takie zadania za pomocą 8-rzędowego i elektronicznie sterowanego ModulMAX SP-E w trybie samojezdnym.")

				
[![Sprawdzona technologia firmy Cometto, odpowiedzialnej za produkcję i serwisowanie samojezdnych transporterów modułowych w ramach grupy Faymonville.](/thumbnails/100642-400-0-Max.jpg)](/files/100642.jpg "Sprawdzona technologia firmy Cometto, odpowiedzialnej za produkcję i serwisowanie samojezdnych transporterów modułowych w ramach grupy Faymonville.")